• سه شنبه 1403/3/8  

اطلاعات کتاب

کتب انتشارات بهاردلها

نـــوشـت افـــزار بـــهـارك

تازه های نشر

در محضر پیامبر
پدید آورنده : حجت الاسلام هادي قطبي
تعداد صفحات : 136
شابک : 9789648504194
قیمت به ریال : 480,000
نوبت چاپ : 23
تاریخ انتشار : 1390/12/6
قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
گروه سنی : بزرگسال
تیراژ : 5000
تاریخ اولین چاپ :

 

نکته: برای کسب اطلاعات بیشتر از این محصول بر روی قسمت دانلود کلیک و بخشی هایی از این کتاب را بصورت pdf دریافت نماییید

این کتاب را انتشارات بهار دلها منتشر کرده است .

بزرگترین افتخار برای هر مسلمان وجود پیامبری جامع , الگویی کامل و اسوه ای نیکوست , نعمت بزرگی که از جانب خالق هستی به بندگانش ارزانی شده است.قرآن کریم می فرماید : " لقد کان لکم فی رسول الله اسوة حسنة" بنابراین باید زندگی پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله  را فرا روی خویش قرار داده و سبک زندگی ایشان را دنبال کنیم .

این اثر سعی دارد با نگاهی دوباره به  زندگی پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و استفاده بیش از پانصد حدیث , آن را به شکل امروزی ارائه نماید .

این کتاب به شیوه ای بدیع نگاشته شده است ; شیوه مصاحبه که وجه تمایز آن با دیگر کتب است . نویسنده پیامبر را درمقام مصاحبه شونده قرار داده و پرسش هایی را مطرح کرده است بر اساس آیات قرآن و یا احادیثی که از ایشان در کتب روایی آمده است به سواات پاسخ داده شده است و نام کتاب در پاورقی همان صفحه درج گردیده است .

در بخش اشاره نویسنده به معرفی پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و توصیف ویژگی های ایشان می پردازد.

کتاب در محضر پیامبر صلی الله علیه و آله شش فصل دارد که هریک به بخش های دیگری تقسیم می شوند .

فصل اول از تولد تا نوجوانی

فصل دوم جوانی تا ازدواج

فصل سوم زندگی خصوصی حضرت

فصل چهارم دوران پیامبری

فصل پنجم دیدگاه ها و تعالیم اسلامی

فصل ششم آخرین توصیه ها

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

ازنظر شما چه چیز باعث فقر می شود ؟ یکی از علت هایی که مردم فقیر می شوند این است  که نعمت بی شماری دارند , اما دم از فقر و نداری می زنند و "کسی که دم از فقر و نداری می زند , نادار شود ". همین طور "دروغگویی" و" اسراف" روزی راکم می کنند.

در مورد کار و فعالیت برایمان بگویید . از نظر شما داشتن شغل تا چه اندازه ضروری است و اصولا داشتن شغل برای یک فرد چه مزایایی دارد؟ " بیکاری, سنگدلی می آورد".  هر وقت با کسی آشنا شوم , ابتدا از کار و شغلش می پرسم , اگربیکار باشد از چشمم می افتد چون معتقدم "آن کس که بار زندگی خود را بر دوش دیگران بگذارد, ملعون و مطرود خداست. "

آری , "کسب روزی حلال بر هر مرد و زن مسلمان واجب است " و کسی که شب را می خوابد , در حالیکه در روز به خاطر رزق حلال , خسته شده باشد, مشمول آمرزش خداوند است ".یک بار جوان نیرومندی را دیدم که اصحاب می گفتند:خوب است از این نیرویش برای عبادت کند. اما من همان جا گفتم :" اگر این جوان کار کند تا نیازمندی های خود را تامین کند و از دیگران بی نیاز گردد, در راه خدا گام برداشته , همچنین اگر به نفع پدر و مادر ناتوان و کودکان خردسالش کار کند و آنان را از مردم بی نیاز سازد باز هم در راه خدا قدم برداشته است ".

حتی دستان سعد انصاری را که با طناب و بیل کار می کرده و سخت شده بود بوسیدم و گفتم : " این است دستی که با آتش تماس پیدا نمی کند ".

چه توصیه ای به کارفرماها دارید؟

در مورد کارگران سفارش می کنم که" پیش از خشک شدن عرقشان , دستمزدشان را بدهید".

( در محضر پیامبر صلی الله علیه و آله / صفحه 82 و 83 )

 

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
 
پست الکترونیکی
 
کد امنیتی
لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید

نظر شما