• جمعه 1402/12/4  

اطلاعات کتاب

کتب انتشارات بهاردلها

نـــوشـت افـــزار بـــهـارك

تازه های نشر

داستانهایی از زندگانی امام حسن مجتبی علیه السلام
پدید آورنده : خانم فرزانه حيدري
تعداد صفحات : 80
شابک : 0-17-6987-600-978
قیمت به ریال : 280,000
نوبت چاپ : دوم
تاریخ انتشار : 1392/4/19
قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
گروه سنی : بزرگسال
تیراژ : 5000
تاریخ اولین چاپ :
خرید

شخصیت معصومین علیهم السلام ترکیبی از عناصری است که هر کدام به تنهایی انسان را به زانو درمی آورد .زهد و بی اعتنایی ایشان به شهوات زندگی و زخارف دنیایی ,علم و دانش وسیع , فداکاری در میدان های مختلف ,عبادت , عدل و دادگری , رافت نسبت به ضعیفان و پیش قدمی در همه کارهای خیرو نیز حکمت و فصاحت آن بزرگواران , همه بخشی از عناصر تشکیل دهنده شخصیت ایشان می باشد .یکی از بهترین راه ها برای شناسایی شخصیت معصومین علیهم السلام مطالعه سیره عملی آن بزرگواران و تامل در رفتارهای ایشان است. کتاب داستان هایی از زندگانی امام حسن مجتبی علیه السلام , داستان هایی کوتاه در مورد آن حضرت می باشد که در اختیار ارادتمندان ایشان قرار گرفته است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

نوشته اند علی علیه السلام در رحبه _ از محله های کوفه _ بود که مردی نزد او آمد و بسیار ابراز ارادت نمود و گفت :" من از ارادتمندان شمایم ". علی علیه السلام فرمود: " تو از ما نیستی بلکه برای پادشاه کشور روم پرسش هایی پیش آمده بود که آن را با پیکی به شام فرستاد و پاسخ آن را از معاویه خواست و اینک نیز آن جاست و چون معاویه از پاسخ آن ناتوان مانده است , تو را برای حل آنها نزد ما فرستاده است ." مرد با شگفتی سخنان علی علیه السلام را تصدیق کرد و "گفت :" ولی من مخفیانه اینجا آمده ام و هیچ کس از آمدن من خبر نداشته است ".امام علی علیه السلام فرمود: " پرسش هایت را با یکی از این دو فرزندم در میان بگذار " مرد گفت : " از فرزندت حسن می پرسم". امام مجتبی علیه السلام زودتر فرمود: آمده ای این پرسش را بپرسی : فرق حق و باطل چه قدر است ؟ میان آسمان و زمین چه فاصله ای است ؟ مسافت میان مغرب و مشرق چه اندازه است ؟ قوس و قزح چیست ؟ارواح مشرکان در کجا جمع است ؟ ارواح مومنان کجا جمع اند؟ خنثی چیست؟ کدام ده چیز است که هر کدام قوی تر از دیگری است ؟" مرد شامی دوباره با شگفتی گفت :" بله ! ای پسر رسول خدا !پرسش هایم همین ها بود که فرمودید" و امام اینگونه به یک یک پرسش هایش پاسخ داد :

میان حق و باطل چهار انگشت فاصله است آچه را به چشم دیدی حق و آنچه را با گوش شنیدی باطل است . فاصله میان آسمان و زمین به اندازه درخواست یک فرد ستم دیده و یک لحظه چشم برهم زدن است و هرکس غیر این را بگوید دروغ گفته است .فاصله میان مغرب و مشرق به اندازه حرکت یک روز خورشید است که صبحگاه از مشرق طلوع و در مغرب غروب می کند ...

( کتاب داستان هایی از زندگانی امام حسن مجتبی علیه السلام / صفحه 49 و 50 )

برخی از عناوین کتاب عبارتند از :

روح و ریحان پیامبر صلی الله علیه وآله

مدافع پدر

کودک سخنور

شزط دوستی با امام 

تعداد میوه ها

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
 
پست الکترونیکی
 
کد امنیتی
لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید

نظر شما