• سه شنبه 1403/3/29  

اطلاعات کتاب

کتب انتشارات بهاردلها

نـــوشـت افـــزار بـــهـارك

تازه های نشر

توصیه ها و هشدارها (سیاسی/اعتقادی) برگرفته ازکتابهای شهید مطهری حجت الاسلام حميد کمالي اردکاني

توصیه ها و هشدارها (سیاسی/اعتقادی)  برگرفته ازکتابهای شهید مطهری
پدید آورنده : حجت الاسلام حميد کمالي اردکاني
تعداد صفحات : 96
شابک : 9786006987750
قیمت به ریال : 380,000
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1394/5/21
قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
گروه سنی : نوجوان
تیراژ : 3000
تاریخ اولین چاپ :
خرید

نکته: برای کسب اطلاعات بیشتر از این محصول بر روی قسمت دانلود کلیک و بخشی هایی از این کتاب را بصورت pdf دریافت نماییید

متفکر شهید مطهری  که اسلام را همه جانبه متعادل و به دور از خرافات و کج فهمی در جای جای آثار خود معرفی می نماید به عنوان یک سرباز غیور و بیدار از مرزهای فکری اسلام مواظبت نموده و در هر مساله ای که احساس خطر نموده بدون در نظر گرفتن ملاحظات و مصلحت های نا صواب توصیه ها و هشدارهای لازم را بیان کرده اند .

کتاب پیش رو مجموعه ای از توصیه ها و هشدار های این شهید گرانقدر است که باموضوعات سیاسی اعتقادی از آثار ایشان استخراج شده است.این کتاب  دو بخش اصلی  را شامل می شود : توصیه ها و هشدار های سیاسی و توصیه ها و هشدارهای اعتقادی .

برخی از عناوین این کتاب عبارتند از :

دو خطر بزرگ برای اسلام

طرفداری از اصول نه شخصیت ها

معیار حق و باطل در فتنه ها

اسلام با هوس ها مبارزه کرده نه با مقتضیات ضروری زمان

ایمان اجباربردار نیست

بی ارزش بودن دنیا یعنی چه ؟

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

من اعلام می کنم که در رژیم جمهوری اسلامی هیچ محدودیتی برای افکار وجود ندارد و از به اصطلاح کانالیزه کردن اندیشه ها خبر و اثر نخواهد بود.همه باید آزاد باشند که حاصل اندیشه ها و تفکرات اصیلشان را عرضه کنند.

البته تذکر می دهم که این امر سوای توطئه و ریاکاری است , توطئه ممنوع است ; اما عرضه اندیشه های اصیل آزاد. بیاییم حرف هایمان را صریح بزنیم .

آزادی ابراز عقیده یعنی اینکه فکر خودتان را , یعنی آنچه را که واقعا به آن معتقد هستید بگویید , دروغ گفتن برای چه ؟ اغفال چرا؟آزادی فکر را با آزادی اغفال , آزادی منافق گری و آزادی توطئه کردن که نباید اشتباه بگیریم !

همانطور که ما صریح و رک و پوست کنده داریم با شما حرف می زنیم و می گوییم آقا! رژیم حکومت ایده آل ما غیر از حکومت ایدهال شماست, رژیم اقتصادی ایده آل ما غیر از رژیم اقتصادی مطلوب شماست, نظام اعتقادی و فکری ما , جهان بینی ما غیر از نظام اعتقادی و فکری و جهان بینی شماست, شما نیز سخن خود را به صراحت بگویید ...

چرا می گوییدبیاییم از آزادی شعار واحدی بسازیم , حال آنکه شما در درجه اول از کلمه آزادی , آزادی از مذهب را قصد می کنید و ما آزادی از هر نوع اختناقی , که یکی از آنها اختناق کمونیستی است ; پس آزادی که شما می خواهید با آزادی مطلوب ما تفاوت دارد.

( توصیه ها و هشدارهای سیاسی اعتقادی در آثار شهید مطهری / صفحه 36 )

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
 
پست الکترونیکی
 
کد امنیتی
لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید

نظر شما