• سه شنبه 1403/3/8  

اطلاعات کتاب

کتب انتشارات بهاردلها

نـــوشـت افـــزار بـــهـارك

تازه های نشر

رسالت حسینی 2(پاسخ به پرسشها و شبهات عاشورایی)
پدید آورنده : حجت الاسلام علي اميرخاني
تعداد صفحات : 124
شابک : 9786006987897
قیمت به ریال : 420,000
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1394/8/9
قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
گروه سنی : بزرگسال
تیراژ : 3000
تاریخ اولین چاپ : 9/8/94
خرید

کتاب رسالت حسینی جلد دوم  پاسخ به پرسش ها و شبهات عاشورایی است که نشر بهار دلها آنرا منتشر کرده است.

نکته: برای کسب اطلاعات بیشتر از این محصول بر روی قسمت دانلود کلیک و بخشی هایی از این کتاب را بصورت pdf دریافت نماییید

قیام ماندگار امام حسین علیه السلام بر اجتماع و توده های مردم و ستمدیده جامعه اعم از مسلمانان و غیرمسلمانان تاثیرات مهمی داشته است ازجمله :

تقویت روحیه ظلم ستیزی و حمایت از مظلومان, ایجاد عزت و کرامت در جامعه, ترویج توحید محوری, ترویج معادباوری, اهتمام به نماز, اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر, آموزش صبر در برابر مشکلات و شاکر بودن و رضایت داشتن از قضا و قدر الهی, تشویق به عدالت محوری و حق طلبی, تاکید بر زیستن با آزادی و آزادگی, تقویت روحیه ایثار و فداکاری در جامعه .

این کتاب در شش فصل تنظیم شده است :

فصل اول عاشورا و تاسوعا

فصل دوم نقش زنان در نهضت عاشورا

فصل سوم سنت ها و بدعت ها در عاشورا

فصل چهارم سرنوشت یزید فاسد

فصل پنجم قیام های بعد از عاشورا

فصل ششم احکام و مسائل شرعی درباره عاشورا

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

شهید آیت الله مرتضی مطهری رحمةالله علیه می فرماید:"قمه زنی در شرایط فعلی هیچ دلیل عقلی و نقلی برای آن نداریم و یکی از مصادیق بارز تحریف محسوب می گردد و حداقل اینکه در زمان فعلی , باعث زیر سوال رفتن مکتب تشیع می گردد. از برنامه هایی که هیچ ارتباطی با اهداف امام حسین علیه السلام ندارندتیغ , قمه و قفل زدن است.قمه زدن هم همین طور است; این کار , کار غلطی است . یک عده قمه ها را بگیرند , به سرهای خودشان بزنند و خون ها را بیزند که چه بشود ؟ کجای این حرکت عزاداری است ".

تاکنون در شبکه های تلویزیونی و رسانه های ضد اسلامی در جهان با استناد به صحنه های قمه زنی که در برخی دیگر از کشورهای اسلامی نظیر پاکستان و عراق هم معمول است, برنامه های زیادی علیه اسلام و مسلمین تولید کرده اند,که در آنها چهره ای زشت و خشن از اسلام نشان داده شده است ; نظیر فیلم" شمشیر اسلام " که شبکه تلویزیونی بی بی سی تهیه کرده و یا فیلم" ترور شیعی" که از تلویزیون آمریکا پخش شد و در آن شیعیان به گونه ای معرفی شده بودند که به چیزی جز قتل و خونریزی فکر نمی کنند و در پایان نیز صحنه های قمه زنی در روز عاشورا پخش گردید.

استعمار همواره در طول تاریخ از تمامی ابزارهای ممکن برای ضربه زدن به اسلام و مسلمین استفاده کرده و قمه زنی نیز یکی از این ابزارهاست.

مقام معظم رهبری در این باره فرموده اند :

وقتی کمونیستها بر منطقه آذربایجان -شوروی سابق - مسلط شدند . همه آثار اسلامی را از آنجا محو کردند ; مثلا مساجد را به انبار تبدیل کردند ... هیچ نشانه ای از اسلام و تشیع باقی نگذاشتند ; فقط یک چیز را اجازه دادند و آن قمه زدن بود . دستور العمل روسای کمونیستی به زیردستانشان این بود که مسلمانان حق ندارند نماز جماعت برگزار کنند و یا قرآن بخوانند,اما اجازه دارند قمه بزنند,چون خود قمه زنی برای آنها یک وسیله تبلیغاتی بر ضد دین و تشیع بود...".

( کتاب رسالت حسینی /  جلد دوم / صفحه 66 و 67 )

 

:

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
 
پست الکترونیکی
 
کد امنیتی
لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید

نظر شما