• سه شنبه 1403/3/8  

اطلاعات کتاب

کتب انتشارات بهاردلها

نـــوشـت افـــزار بـــهـارك

تازه های نشر

رمضان ماه خدا (آداب و احکام ماه مبارک رمضان )
پدید آورنده : خانم فرزانه حيدري
تعداد صفحات : 80
شابک : 9786006987989
قیمت به ریال : 300,000
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1395/3/4
قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
گروه سنی : بزرگسال
تیراژ : 5000
تاریخ اولین چاپ : 95/03/04
خرید

نکته: برای کسب اطلاعات بیشتر از این محصول بر روی قسمت دانلود کلیک و بخشی هایی از این کتاب را بصورت pdf دریافت نماییید

ماه رمضان را به خاطر تاثیری که در پاکسازی جان از آلودگی های گناهان و پاکسازی روان از خطاها رمضان نامیده اند. همانطور که فروردین آغاز تجدید حیات مادی برای گیاهان در دنیای طبیعت است . ماه رمضان آغاز تجدید حیات معنوی انسان در عالم انسانیت است. این کتاب برای تبیین و شناخت بیشتر ماه مبارک رمضان نگاشته شده است. این کتاب همراه با آزمونی در انتهای کتاب است.

این کتاب در دو بخش اصلی تنظیم شده است

بخش اول  ماه مبارک رمضان به وجوب و ویژگی های ماه رمضان می پردازد

بخش دوم وظیفه روزه داران به آداب و احکام این ماه شریف می پردازد

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

پیامبر خداصلی الله علیه و آله می فرمایند: چهار چیز روزه و کارهای نیک را خراب می کند : غیبت ,دروغ ,سخن چینی و نگاه به بیگانه ( نا محرم )

در قرآن کریم آمده است :« ای کسانی که ایمان آورده اید از بسیاری گمان ها بپرهیزید چرا که بعضی از گمان ها گناه است و هرگز در کار دیگران تجسس نکنید و هیچیک از شما از دیگری غیبت نکند آیا کسی از شما دوست دارد گوشت برادر مرده خود را بخورد. (به یقین )همه شما از این امر کراهت دارید. تقوای الهی پیشه کنید که خداوند توبه پذیر و مهربان است. کندن گوشت زنده با گوشت تازه جبران می شودولی اگر گوشت مردار کم شود جبران ندارد. آبرو هم چنین است اگر ریخته شود جبران ندارد. پیامبر خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند: روزه دار, تا وقتی که از مسلمانی غیبت نکند در حال عبادت است , هرچند در بسترش خفته باشد. پیامبر خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند: هرگاه روزه دار غیبت کند , روزه اش را گشوده است .همچنین پیامبر خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند: هرکس از فرد مسلمانی غیبت کند , روزه اش می شکند و وضویش باطل می شود.

امام باقر علیه السلام می فرمایند: دروغ , روزه را باطل می کند و همچنین نگاه پس از نگاه ; و هر نوع ستمی چه اندک باشد چه زیاد. پیامبر خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند : هرکس ریاکارانه روزه بگیرد شرک ورزیده است.پیامبر خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند: روزه تنها پرهیز از خوردن و آشامیدن نیست . روزه پرهیز از بیهوده گویی و دشنام دادن است پس اگر کسی دشنامت داد , یا با تو رفتاری زشت کرد , بگو من روزه ام .

( کتاب رمضان ماه خدا / صفحه 36 و 37 )

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
 
پست الکترونیکی
 
کد امنیتی
لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید

نظر شما