• جمعه 1400/2/24  

اطلاعات کتاب

چرا باید فکر کنیم - اهمیت فکر و اندیشه در اسلام - 22 دکتر مهدي خداميان آراني

چرا باید فکر کنیم - اهمیت فکر و اندیشه در اسلام - 22
پدید آورنده : دکتر مهدي خداميان آراني
تعداد صفحات : 80
شابک :
قیمت به ریال : 70,000
نوبت چاپ : 5
تاریخ انتشار : 1396/9/4
قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
گروه سنی : بزرگسال
تیراژ :
تاریخ اولین چاپ :
خرید

نکته: برای کسب اطلاعات بیشتر از این محصول بر روی قسمت دانلود کلیک و بخشی هایی از این کتاب را بصورت pdf دریافت نماییید

یکی از مهمترین ویژگی های مکتب آسمانی ما, تاکید بر تفکر و اندیشه است و چه زیبا است که پیروان این مکتب در زندگی خود به این نکته توجه بیشتری داشته باشند.شما با خواندن این کتاب می توانید با ارزش تفکر در آموزه های دینی بیشتر آشنا شوید مانند قانون جذب که برای اولین بار در کلام حضرت علی علیه السلام به آن اشاره شده است ; قانونی که می گوید: به هر چه بیندیشید آن را به سوی خود جذب می کنید. این کتاب که بیست و دومین جلد از سری آثار او با عنوان اندیشه سبز است که نظر اسلام را در مورد ارزش فکر و اندیشه بیان می کند.

برخی از عناوین کتاب عبارتند از:

به چه فکر می کنید؟

شجاعت بزرگ فکر کردن

بخشش گناهان در وادی تفکر

قلب خود را چگونه زنده نگه داریم

انتظار اندیشه ای زیبا

قدرت عجیب ذهن من

هدف گرایی و سلامت اندیشه

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

در یک شب زمستانی شخصی مهمان یک خانواده روستایی شده بود . برای مهمان اتاقی را آماده کردندتا در آنجا استراحت نماید.مهمان خیلی خسته بود و به خواب عمیقی فرو رفت.نیمه شب ناگهان از خواب پرید و احساس خفگی عجیبی کرد.

اتاق کاملا تاریک بود و برای همین به سوی پنجره رفت و هر کاری کرد نتوانست پنجره را باز کند. کمبود اکسیژن او را در شرایط بدی قرار داده بود. برای همین با مشت محکم به شیشه کوبیدو آن را شکست. هوای تازه وارد اتاق شد و او چند نفس عمیق کشید و احساس راحتی نمود و بعد به رختخواب بازگشت. آیا می دانید وقتی صبح شد مهمان با چه منظره ای روبرو شد؟

دید که آن شیشه ای را که دیشب شکسته , شیشه پنجره نبوده استبلکه شیشه یک کمد بوده است. آری او با فکر اکسیژن, احساس راحتی و آرامش پیدا کرده بود.

وقتی شما برای اولین بار برای ایجاد اندیشه موفقیت در ذهن خود تلاش می کنید با مقاومت افکار قبلی روبرو می شوید اما شما به راه خود ادامه دهیدو با مدد از توفیق خداوند مهربان آن قدر موفقیت و پیروزی را در ذهن خود مجسم کنیدو چنان به لطف و عنایت خداوند امید داشته باشید گویی که آن هدف عالی در چند قدمی شما است.

(کتاب چرا باید فکر کنیم؟/ صفحه 64 و 65 )

.


دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
 
پست الکترونیکی
 
کد امنیتی
لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید

نظر شما