• سه شنبه 1402/9/14  

اطلاعات کتاب

کتب انتشارات بهاردلها

نـــوشـت افـــزار بـــهـارك

تازه های نشر

فرازهای عاشورا ( شرح فرازهایی از زیارت عاشورا حجت الاسلام ابوالفضل هادي منش

فرازهای عاشورا ( شرح فرازهایی از زیارت عاشورا
پدید آورنده : حجت الاسلام ابوالفضل هادي منش
تعداد صفحات : 72
شابک : 9786006987255
قیمت به ریال : 250,000
نوبت چاپ : دوم
تاریخ انتشار : 1392/7/28
قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
گروه سنی :
تیراژ : 5000
تاریخ اولین چاپ : 92/7/20
خرید

کتاب فرازهای عاشورا به شرح فرازهایی از زیارت عاشورا می پردازد.

نکته: برای کسب اطلاعات بیشتر از این محصول بر روی قسمت دانلود کلیک و بخشی هایی از این کتاب را بصورت pdf دریافت نماییید

عاشورا چکیده معارف شیعه است.عاشورا فراتر از یک نام و یک یاد و یک روز است ; بلکه پهنه آن گستره ی تاریخ بشر را درنوردیده و انسان را از فرو بستگی و سرخوردگی نجات داده است.زیارت عاشورا منشور فکری عاشورائیان است .بررسی فرازهای زیارت عاشورا فرصتی به دست می دهد تا شعارهای عاشورا بهتر و عمیق تر شناخته شود. چه اینکه شیعه عاشورا را هرگز یک درگیری نظامی نمی پندارند بلکه آن را مکتبی بزرگ و لحظه لحظه رویدادهای آن را حاوی پیامی ارزنده می انگارد.

این کتاب در بر دارنده ده موضوع برگرفته از فراز های بلند زیارت عاشورا است که به تفکیک موضوعات , با آیات و روایات و سیره ی معصومان علیهم السلام شرح شده است.

فراز اول سلام

فراز دوم لعن و نفرین

فراز سوم دوستی با اهلبیت علیهم السلام

فراز چهارم دشمنی با اهلبیت علیهم السلام

فراز پنجم تقرب و توسل

فراز ششم حیات طیبه

فراز هفتم زیارت

فراز هشتم صبر بر مصیبت

فراز نهم بدعت گذاری در دین

فراز دهم شفاعت

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

شیعه سرمست از باده شفاعت

روزی سماعة بن مهران نزد امام صادق علیه السلام نشسته بود و با امام سخن می گفت . امام از او پرسید :" ای سماعه ! آیا می دانی بدبخت ترین مردم کیانند ؟سماعه آهی کشید و گفت : ما هستیم ای فرزند رسول خدا (صلی الله علیه و آله), امام به اندازه ای از این گفته ناراحت شد که چهره مبارکش سرخ گردید . سپس امام تکیه کرد و دوباره سوالش را تکرار فرمود . سماعه پاسخ داد : " ای فرزند رسول خدا ! به خدا سوگند من بیراه نگفتم . ما در نزد مردم بدبخت ترین هستیم ;زیرا آن ها همواره به ما طعنه می زنند و ما را کافر و رافضی می خوانند ".

امام که متوجه شد سماعه از طعنه های مردم نسبت به شیعیان امام به تنگ آمده است , نگاهی به او انداخت و فرمود : " سخن مردم ملاک نیست . زیرا آن هنگام که شما را به سوی بهشت می برند و آنان را به سوی جهنم رهنمون می شوند , معلوم می شود چه کسی بدبخت است .آن هنگام که شما را حسرت زده نگاه می کنند و می گوینداینان همان کسانی هستند که ما آنها را بدبخت می خواندیم .

ای سماعة بن مهران! اگر از شما که شیعه ما هستید مرتکب خطا شده باشد , ما با گام های خود به سوی پروردگار رفته و شفاعت او را می نماییم و جز اندکی از شما عذاب نخواهند شد, پس کوشش کنید که مجاهده با نفس نمایید و درجات خود را نزد خدا ارتقا دهید تا ما شفاعت شما را بکنیم و با آن (شفاعت) داغ بر دل دشمنان خود نهید".

( کتاب فرازهای عاشورا / صفحه 66 )

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
 
پست الکترونیکی
 
کد امنیتی
لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید

نظر شما