• سه شنبه 1403/5/2  

اطلاعات کتاب

کتب انتشارات بهاردلها

نـــوشـت افـــزار بـــهـارك

تازه های نشر

سبک زندگی 4 - آفتاب حسن (برگزیده ای از سیره امام حسن ع ) حجت الاسلام ابوالفضل هادي منش

سبک زندگی 4 - آفتاب حسن (برگزیده ای از سیره امام حسن ع )
پدید آورنده : حجت الاسلام ابوالفضل هادي منش
تعداد صفحات : 48
شابک :
قیمت به ریال : 250,000
نوبت چاپ : 11
تاریخ انتشار : 1392/11/16
قطع کتاب : پالتویی
زبان : فارسی
گروه سنی : بزرگسال
تیراژ : 5000
تاریخ اولین چاپ :
خرید

نکته: برای کسب اطلاعات بیشتر از این محصول بر روی قسمت دانلود کلیک و بخشی هایی از این کتاب را بصورت pdf دریافت نماییید

کتاب آفتاب حسن  توسط انتشارات بهار دل ها به زیور طبع آراسته شده .  مطالب این کتاب برگرفته از کتاب چهارده آینه خورشید که به قلم همین نویسنده نگاشته شده  است .

سیره و سخن پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم و خاندان پاک او سرمایه فکری و اعتقادی شیعه است پیشوایان معصوم علیهم السلام در زندگانی پر برکت خود از این گنجینه تارزشمند پاسداری کرده و دیگران را به حفظ و صیانت ازآن تشویق نموده اند. حفظ این این آموزه به قدری نزد معصومان علیهم السلام دارای اهمیت بوده که تعلیم آنرا به ویژه در تربیت کودکان سفارش می نمودند . کتاب حاضربرگزیده ای  از سیره امام حسن مجتبی علیه السلام با رویکرد به سه عنصر اساسی حدیث ,سیره و کرامات می باشد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

(( روایت شده فاطمه علیها السلام هنگام بیماری پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم که در آن رحلت کرد حسن وحسین علیهما السلام را نزد او آورد .و گفت ای رسول خدا این دو فرزندان تو هستند چیزی به آنها ارث بده پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم فرمود شرف و بزرگی من از آن حسن علیه السلام  و کرم و شجاعتم از آن حسین علیه السلام ))

یکی از برجسته ترین ویژگی های امام مجتبی علیه السلام توان او در سخنوری است او از کودکی این ویژگی نیکو را دارا بود به زیبایی سخن میگفت و اشعار را حفظ می کرد. و نکته های ظریف و نغز را در سخنان خود می گنجانید . نخستین روز های پس از رحلت پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم بود .امام حسن علیه السلام که هفت سال بیشتر نداشت به مسجد آمد و دید ابوبکر بالایمنبر پیامبر نشسته است و سخنرانی می کند .امام حسن علیه السلام با همان لحن کودکانه اش جمله ای کوتاه و پر معنا گفت که همگان را به شگفتی وا داشت .او با صدای رسایی فرمود :"پایین بیا ! از منبر پدرم پاییین بیا و و بالای منبر پدر خودت برو !ابوبکر غافلگیر شد و با شرمساری پاسخ گفت : راست  میگویی , به خداکه این منبر پدر توست نه منبر پدر من .

( آفتاب حسن/ صفحه 8 و9 )

امام مجتبی علیه السلام صوتی زیبا در قرائت قرآن داشت و از کودکی علوم قرآن را به نیکی می دانست همواره پیش از خوابیدن سوره کهف را تلا وت میکرد و سپس می خوابید .گفته اند در دوران زندگانی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم شخصی وارد مسجد شد و از تفسیر شاهد و مشهود پرسید مردی پاسخ داد شاهد روز جمعه است و مشهود روز عرفه .از مدر دیگری پرسید ولی او گفت :شاهد  روز جمعه و مشهود روز عید قربان است .سپس نزد کودکی که در گوشه مسجد نشسته بود رفت او پاسخ داد:

شاهد رسول خدا  صلی الله علیه و آله و مشهود قیامت است مگر نخوانده ای که خدا در مورد رسولش می فرماید :"انا ارسلناک شاهدا و مبشرا و نذیرا "ای پیامبر ما تو را گواه بشارت گر و هشدار دهنده فرستادیم و نیز در باره قیامت می فرماید "ذلک یوم مجموع الناس و ذلک یوم مشهود" ... راوی می گوید :پرسیدم فردی که اول پاسخ داد که بود گفتند :ابن عباس .پرسیدم :دومی که بود ؟ گفتند:ابن عمر سپس گفتم آن کودک که از همه بهتر و درست تر پاسخ دادکه بود ؟گفتند:حسن بن علی بن ابی طالب علیه السلام ))

( آفتاب حسن/ صفحه 19و 20 )

برخی از عناوین عبارتند از :

  • نگین سلیمانی
  • شاخسار اعجاز
  • بخشندگی و سخاوت
  • مردم داری وایثار
  • پرنیان بخشندگی

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
 
پست الکترونیکی
 
کد امنیتی
لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید

نظر شما